Mūsų žinios mitybos srityje

Kartu su partneriais iš viso pasaulio, remdamiesi unikaliomis žiniomis apie maisto medžiagas ir jų specifinį vaidmenį organizme, kuriame šiuolaikiškus produktus, kurie leidžia žmonėms ilgiau, sveikiau ir laimingiau gyventi

„Nutricia“ sukurti produktai padeda žmonėms visame pasaulyje: nuo pirmųjų 1000 dienų iki pat senyvo amžiaus. Kartu su partneriais iš viso pasaulio, remdamiesi unikaliomis žiniomis apie maisto medžiagas ir jų specifinį vaidmenį organizme, kuriame šiuolaikiškus produktus, kurie leidžia žmonėms ilgiau, sveikiau ir laimingiau gyventi

Pirmosios 1000 dienų

Mityba per pirmąsias 1000 dienų įtakoja augimą ir vystymąsi bei sukuria tolimesnio gyvenimo sveikatos pamatus [3,4].

Anksčiau laiko gimę kūdikiai

Reikalavimai anksčiau laiko gimusių kūdikių mitybai yra kur kas aukštesni. Turi būti tenkinami jų augimo ir tolimesnės sveikatos poreikiai.

Alergija karvės pienui

Alergijų pasitaiko vis dažniau. Tinkama mityba tinkamu laiku gali teigiamai paveikti simptomus tiek trumpalaikėje, tiek ilgalaikėje ateityje [1,2].

Onkologija

Nuo 30% ir net iki 80% vėžiu sergančių pacientų turi mitybos nepakankamumą. Svorio netekimas ir vėžys yra glaudžiai susiję. Iš tikrųjų žmonėms, kuriems diagnozuotas vėžys, svorio netekimas yra vienas iš dažniausiai pasitaikančių šalutinių poveikių. 

Mitybos nepakankamumas, sąlygojantis vaikų ligas

Optimalus augimas ir vystymasis yra ypatingai svarbūs sveikatai visą gyvenimą. Vaikai gali lėčiau augti dėl sveikatos problemų.

Enterinis – zondinis maitinimas

Enterinės mitybos terapija – maitinimas pramoniniu būdu pagamintais specialios sudėties mitybos mišiniais per burną, zondą ar stomą į skrandį ar žarnyną.

Covid-19

COVID 19 pasekmės gali būti rimtos. Atsistatomasis periodas trunka savaites ir netgi mėnesius. Raciono papildymas specialios medicininės paskirties gėrimais gali turėti teigiamą įtaką gydymo rezultatams ir pacientų gyvenimo kokybei. Sužinokite daugiau apie teisingos mitybos svarbą sveikstant.

Ligotumas ir su liga susijęs mitybos nepakankamumas

Dabar gyvena daugiau žmonių virš 65 metų nei vaikų iki 5 metų. Tinkama mityba itin svarbi ligos metu.

Insultas ir disfagija

Kad pacientai po insulto greičiau atsigautų, jiems svarbu skirti sutirštintą skystos tekstūros maistą, kad maistą būtų galima saugiai nuryti. Maistas turi būti visavertis ir keliantis apetitą.

Žaizdų gydymas

Gerai prižiūrimos žaizdos gerina gijimo procesą. Tam naudojami tvarsčiai, mažesnis spaudimas ir tinkama mityba. Tinkamai parinkti mikroelementai skatina žaizdų gijimą.

Mityba intensyvios terapijos metu ir medicinos prietaisais

Kad išgyventų ir atsigautų intensyvios terapijos pacientai yra maitinami per zondą

Paveldėti medžiagų apykaitos sutrikimai

Tokie sutrikimai pasitaiko 1 iš 1000 žmonių, siekiant valdyti tokią retą būklę, reikia laikytis griežtos dietos, dažnai visą gyvenimą

Epilepsija

Kai kuriems pacientams, kurie serga vaistams atsparia epilepsijos forma, ketogeninė mityba gali efektyviai padėti valdyti jų būklę.

Nuorodos

Pawankar R, Canonica GW, ST Holgate ST, 1 2 Lockey RF, Blaiss M. The WAO White Book on 1 Allergy (Update. 2013)

Mazzocchi A, Venter C, Maslin K, Agostoni C. The Role of Nutritional Aspects in Food Allergy: Prevention and Management. Nutrients.
2017;9(8):850. Published 2017 Aug 9. doi:10.3390/nu9080850

Ryan et al. Proc Nutr Soc. 2016;75(2):199-211.

Hooper, et al. 2001.

Godfrey, et al. 2007.

Ryan et al. Proc Nutr Soc. 2016;75(2):199-211