Intensyvios terapijos pažanga

Šiais laikais intensyvsios terapijos skyriuose (ITS) gydomi vyresni pacientai su daugiau komplikacijų nei bet kada anksčiau. Tačiau dėl didelės medicinos mokslo ir technologijų pažangos jų šansai išgyventi paskutinį dešimtmetį žymiai padidėjo.

Nauji chirurginiai metodai ir patobulėjusi anestezija bei pagerėjusi priežiūra prieš operacijas ir po jų, optimali mityba ir greitas mobilumo atkūrimas padėjo sumažinti ITS poveikį pacientams. Tokia sveikatos priežiūros pažanga pacientams padeda greičiau sugrįžti namo, mažiau laiko praleisti ITS ir ligoninėje, o kartu sumažėja gydymo išlaidos(1-3). Pacientai dabar gali greičiau atsigauti, todėl pavyksta ir anksčiau sugrįžti į savo įprastą gyvenimą.

Mitybos reikšmė intensyvios terapijos atveju

Gydomosios mitybos srityje padaryta didelė mokslinė pažanga, todėl dabar galime geriau suprasti, kaip užtikrinti optimalų maitinimą intensyvios terapijos metu (4-9). Ir klinikinės mitybos gairės, ir ITS ekspertai pripažino, kad reikia naujo, individualaus mitybos priežiūros būdo (10-14).

Baltymai sergant kritinėmis ligomis

Sunkiai sergantiems pacientams dažnai pasireiškia raumenų masės netekimas ir mitybos nepakankamumas15. Baltymai yra svarbiausios maistinės makromedžiagos, prisidedančios prie liesosios kūno masės palaikymo ir turinčios teigiamą poveikį išgyvenimui bei mobilumui (16,17). 

Intensyviai terapijai (ir ne tik jai) skirtos medicinos priemonės

Enterinio maitinimo (arba „maitinimo per zondą“) pompos, rinkiniai ir zondai naudojami maitinti tiesiogiai į paciento skrandį. Siekiant padėti pacientams ir jų šeimoms sekti sveikatos priežiūros specialisto duotais maitinimo per zondą nurodymais, patikima enterinio maitinimo pompa yra ypač svarbi ir ligoninėje, ir namuose.

Pacientams ir sveikatos priežiūros specialistams reikia intuityvaus, tikslaus ir judėjimo nevaržančio įrenginio.

„Nutricia“ intuityvių „Flocare“ medicinos priemonių, priedų ir pagalbinių įrankių serija sukurta tam, kad pacientams ir jų šeimoms būtų palengvintas maitinimo per zondą procesas, nes „Nutricia“ tvirtai įsitikinusi, jog maitinimo būdas turėtų būti patogiai pritaikytas kasdieniame paciento gyvenime.

„Flocare Infinity“ pompos gerai žinomos dėl savo patikimumo, saugumo ir paprasto naudojimo. Dėl kasetės tipo rinkinį lengva paruošti maitinimui. Aiški, žingsnis po žingsnio nurodyta sąsaja leidžia nesudėtingai užprogramuoti maitinimą. Trikdžių šalinimą supaprastina aiškūs garso ir vaizdo pranešimai. Be to, tvirta konstrukcija reiškia, kad pompas galima plauti po tekančiu vandeniu ir naudoti pakreipus bet kokia kryptimi.

„Nutricia“ vaidmuo enterinio maitinimo ir medicinos priemonių srityje

„Nutricia“ supranta optimalios pagalbinės mitybos svarbą, todėl nenustojame ir toliau siekti mokslo ir technologijų pažangos – galime pasiūlyti novatoriškus, ITS ir chirurginei aplinkai pritaikytus maitinimo sprendimus. Mes palaikome sveikatos priežiūros specialistus užtikrindami platų maitinimo per zondą gaminių, įrangos bei medicinos priemonių, priedų ir paslaugų asortimentą, kuris padeda pacientams suteikti geriausią priežiūrą.

Nuorodos

 1. Anderson AD ir kt., 2003;
 2. Gustafsson UO ir kt., 2012;
 3. Yeh ir kt., 2015;
 4. Doig GS ir kt., 2009;
 5. Casaer MP ir kt., 2011;
 6. Van Zanten AR ir kt., 2014;
 7. Weijs ir kt., 2014;
 8. Allingstrup M J ir kt., 2012;
 9. Elke G ir kt., 2014;
 10. McClave S ir kt., 2009;
 11. Dhaliwal R ir kt., 2014;
 12. Martindale RG, 2015;
 13. Evans DC ir kt., 2015;
 14. Preiser JC ir kt., 2015.
 15. Wischmeyer PE. „Current Opinion in Critical Care“, 2016; 22:279-84.
 16. Heyland DK, Weijs PJM, Coss-Bu JA, ir kt. „Nutrition in Clinical Practice“, 2017; 32:58S-71S.
 17. McClave SA, Taylor BE, Martindale RG, ir kt. „Journal of Parenteral and Enteral Nutrition“, 2016; 40:159-211.