Pirmosios 1000 dienų nuo nėštumo pradžios iki vaiko antrojo gimtadienio – unikali galimybė sukurti ilgalaikės sveikatos pagrindą. Gera mityba ir sveiko gyvenimo įpročiai šiuo ypatingu laikotarpiu labai svarbūs. Tinkama mityba pirmosiomis 1000 dienų gali turėti lemiamos įtakos vaiko ateičiai. Tokiu būdu kasmet visame pasaulyje galima išsaugoti milijonus gyvybių ir sumažinti nutukimo, alergijos, diabeto ir virškinimo problemų riziką.
Stebuklinga motinos pieno galia
Motinos pienas – natūralus supermaistas – tai medžiagų, kuriose yra tobulas maistinių medžiagų derinys, kompleksas, skirtas kūdikio augimui ir vystymuisi. Motinos pieno sudėtis nuolat keičiasi, prisitaikydama prie kūdikio mitybos poreikių kiekvienu jo raidos etapu. Šis unikalus derinys yra naudingas kūdikio sveikatai: jis užtikrina trumpalaikį imunitetą, nes su pienu kūdikis gauna antikūnus ir kitas imunitetą stiprinančias medžiagas.
Motinos pienas padeda apsaugoti kūdikius nuo daugelio infekcinių ligų (pvz., skrandžio ir žarnyno ar kvėpavimo), ypač pirmosiomis gyvenimo savaitėmis ir mėnesiais, kai kūdikiai yra pažeidžiamiausi.
Palaikome Pasaulio sveikatos organizacijos visuotinę visuomenės sveikatos rekomendaciją, raginančią maitinti kūdikius krūtimi pirmuosius šešis mėnesius po gimimo ir tęsti žindymą iki dvejų ar daugiau metų, kartu su motinos pienu saugiai ir pamažu į mitybą įtraukiant kitus atitinkamus maisto produktus.
Žindymo nauda
Žindymas – auksinis kūdikių mitybos standartas. „Nutricia“ turi daugiau kaip 50 metų patirtį motinos pieno tyrimų srityje. Mūsų tyrimo komandos nuolat atranda naujų motinos pieno ir žindymo pranašumų ir aiškinasi bei atskleidžia kompleksinę motinos pieno sudėtį, pasitelkdamos mokslines įžvalgas iš naujausių pasaulinių tyrimo centrų. Taip pat bendradarbiaujame su daug kitų tyrimų organizacijų visame pasaulyje.
Nutrition in the first 1000 days impacts growth and development and lays the foundation for health later in life [1,2].
Žindymas yra esminis kūdikių sveikatos elementas tiek trumpuoju, tiek ilguoju laikotarpiu.
Trumpuoju laikotarpiu motinos pienas užtikrina imuniteto apsaugą, nes su pienu kūdikiui perduodami antikūnai ir kitos imunitetą stiprinančios maistinės medžiagos. Naujausi tyrimai atskleidė, kad ilguoju laikotarpiu žindymas stiprina bendrą vaikų sveikatą, pavyzdžiui, mažindamas antsvorio ir nutukimo vaikui augant riziką.
Žindymas taip pat naudingas mamoms. Pastebėta, kad tai teigiamai veikia motinų sveikatą, nes mažėja krūties ir kiaušidžių vėžio bei 2 tipo cukrinio diabeto rizika.
Esame įsitikinę, kad žindymas yra daug daugiau nei tik mityba. Žindymas ir motinos pienas – mūsų įkvėpimo šaltinis, neleidžiantis mums sustoti kurti motinoms ir kūdikiams skirtas maisto inovacijas.
Virškinimo sistemos sveikata kūdikystėje
Suaugusio žmogaus virškinimo trakte turėtų būti apie 100 trilijonų bakterijų. Jos sudaro unikalią mikroorganizmų bendriją, dar vadinamą mikrobiota. Ji vaidina svarbų vaidmenį virškinimo funkcionavime ir yra gyvybiškai svarbi bendrai žmogaus sveikatai, įskaitant imuninę sistemą.
Virškinamojo trakto sveikata svarbi nuo pat ankstyvos vaikytės. Naujagimio virškinimo sistemai besivystant, organizmas pradeda gaminti fermentus ir virškinti maistą bei gaminti antikūnus organizmo apsaugai.
Sveika virškinimo sistema ir mikrobiotos vystymasis yra ypatingai svarbus bendram kūdikio augimui ir raidai, tai mažina virškinimo sistemos negalavimus ir tuo pačiu gerina tiek kūdikių, tiek tėvų savijautą. Mityba užtikrina sveiką virškinimo sistemą ir jos vystymąsi.
Pirmosiomis 1000 dienų mityba nulemia kūdikio augimą ir raidą ir sukuria sveikatos pagrindą tolimesniais gyvenimo etapais (1,2).