Mitų griovėjai

Atsargiai naudokitės alternatyviais mitybos patarimais ir dėl produktų, kurie reklamuojami kaip skirti vėžiu gydyti arba išgydyti

Gal girdėjote apie alternatyvias (arba „madingas“) dietas, kuriomis žadama gydyti arba išgydyti vėžį. Kai kurios iš šių dietų gali apriboti tam tikrų maisto rūšių suvartojimą arba būti sutelktos į neįprasto maisto ar neįprastų jo derinių vartojimą. Nėra jokių mokslinių įrodymų, kad bet kokia dieta galėtų vėžį išgydyti arba pakeisti jo gydymą. Laikantis „madingos“ dietos gali būti sunku gauti visas organizmui reikalingas maisto medžiagas.

Be to, saugokitės teorijų, teigiančių, kad maisto medžiagos „maitina“ vėžį. Jos nėra paremtos jokiais su vėžio gydymo rezultatais susijusiais moksliniais įrodymais.

 Patarimai, kaip tvarkyti mitybą geromis ir blogomis dienomis

Yra skirtingų taktikų, kurios gali padėti daugiau valgyti ir (arba) gerti, priklausomai nuo jus tam tikrą dieną stabdančių priežasčių. Šioje lentelėje pateiktos dažniau pasitaikančios priežastys, dėl kurių vėžiu sergantys pacientai nesuvartoja maisto tiek, kiek reikia, bei tokiais atvejais padėti galintys patarimai. Joje taip pat pateikiama patarimų, kaip pasiruošti blogoms dienoms tuo laikotarpiu, kai jaučiatės geriau.