Maždaug vienas iš dešimties kūdikių gimsta neišnešiotas1 – kiekvienais metais visame pasaulyje gimsta 15 milijonų neišnešiotų kūdikių. Neišnešioti kūdikiai (gimę iki 37 nėštumo savaitės ar 37-tą nėštumo savaitę) yra ypač pažeidžiami, nes paprastai svorio priaugama 36–40-tą nėštumo savaitę.
Gimę neišnešioti, vaikai praleidžia šį labai svarbų augimo ir vystymosi gimdoje etapą. Jie susiduria su iššūkiu baigti raidą išorinėje aplinkoje, ne gimdoje.
Kasmet visame pasaulyje gimsta maždaug 15 milijonų neišnešiotų kūdikių (1).
Tokiems kūdikiams kyla didesnė sveikatos komplikacijų rizika tiek trumpuoju, tiek ilguoju laikotarpiu. Todėl vienas pagrindinių prioritetų rūpinantis neišnešiotais kūdikiais – pasivyti praleistą augimo etapą.
Išeikvotos maistinių medžiagų atsargos(1-3) ir mažiau išsivysčiusi virškinimo sistema, galinti virškinti tik nedidelį maisto kiekį, lemia tai, kad neišnešiotiems kūdikiams dažnai reikia greito, individualaus mitybos sprendimo, kuris patenkintų jų poreikius ir leistų jiems augti bei užtikrintų gerą sveikatą ateityje.
Neišnešiotų kūdikių mitybos svarba
Pats geriausias mitybos pasirinkimas neišnešiotiems kūdikiams – motinos pienas. Tačiau daliai neišnešiotų kūdikių tik motinos pieno nepakanka, kad užtikrintų padidėjusius jų mitybos reikalavimus, nes šie daug didesni nei išnešiotų kūdikių. Tokiais atvejais sveikatos priežiūros specialistai siūlo praturtinti motinos pieną papildomomis maistingomis medžiagomis.
Mityba labai svariai prisideda prie neišnešiotų kūdikių imuninės sistemos vystymosi. 70– 80 proc.(4) imuninės sistemos ląstelių yra virškinamajame trakte. Tad palaikyti sveiką, subalansuotą virškinamojo trakto mikrobiotą yra gyvybiškai svarbu pirmosiomis gyvenimo savaitėmis ir mėnesiais. Neišnešiotų kūdikių infekcijų rizika yra didesnė lyginant su išnešiotaisiais. Motinos piene yra natūralių prebiotikų, kurie stiprina kūdikio raidą(5-8).
„Nutricia“ vaidmuo neišnešiotų kūdikių gyvenime
„Nutricia“ turi daugiau kaip 50 metų neišnešiotų kūdikių mitybos patirtį. Neabejojame, kad tinkama mityba ankstyvuoju gyvenimo laikotarpiu gali teigiamai paveikti neišnešiotų kūdikių galimybę išgyventi.
Savo inovacijoms kaip auksinį standartą naudojame motinos pieną ir didžiuojamės savo žengtais svarbiais žingsniais, kurie mums padėjo išsiaiškinti motinos pieno sudėtį ir naudą. Tai reiškia, kad neišnešioti kūdikiai, kurie negali būti žindomi ar kuriems nepakanka motinos pieno, vis tiek gali gauti optimalią mitybos naudą.
Mūsų novatoriški tyrimai, kuriuose dalyvauja tiek mamos su neišnešiotais kūdikiais, tiek mamos su laiku gimusiais kūdikiais, taip pat padėjo mums geriau suprasti, kokių maistinių medžiagų yra motinos piene ir koks jų vaidmuo.
Po 50 metų motinos pieno tyrimų dar tik pradedame suprasti, koks unikalus ir sudėtingas yra motinos pienas. Didžiuojamės tęstiniais tyrimais, kuriuos diena iš dienos atlieka mūsų mokslininkai, įdėdami daug sunkaus darbo, kad sukurtų maisto sprendimus, galinčius padėti pažeidžiamiausiems neišnešiotiems kūdikiams.