Gydomosios mitybos vaidmuo Lidijos atsigavimo po COVID-19 kelionėje

Sūnus man pasakė: „Mama, vienu metu pagalvojau: kas bus su manimi, jei tu mirsi?“ Tai žodžiai, kurių niekada nenorėtų išgirsti jokia motina.

Lidija Schaap, po COVID-19 atsigaunanti sveikatos priežiūros asistentė

Lidijos istorija

„Kai prasidėjo COVID-19 pandemija, būdama slaugos namų sveikatos priežiūros asistentė jaučiau pareigą padėti kitiems. Tačiau netrukus pati susirgau.

Atsikėlusi ryte po dvigubos pamainos iš karto supratau, kad kažkas ne taip. Vidurdienį jau smarkiai karščiavau, o vakare nepajėgiau pakilti iš lovos ir trūko oro. Tą vakarą apsilankius pas gydytoją tapo aišku, kad mano būklė vis labiau blogėja. Kai ji pasakė nežinanti, kaip man padėti, jos veide pamačiau didelį susirūpinimą. Kad turėčiau bent mažiausią šansą išgyventi, reikėjo gydytis ITS – daugiau pasirinkimų nebuvo.

Atsigavimo kelionė

„Praėjo jau trys mėnesiai, kai mane išrašė iš ligoninės. Labai iš lėto imuosi reikiamų atsigavimo žingsnių, nes devynias dienas praleidau komos būsenos. Kai pabudau iš komos, mano raumenys nieko nepajėgė. Raumenų masė tiesiog išgaravo. Gydytojai gana greitai man skyrė gydomąją mitybą, turinčią daug baltymų – itin svarbių medžiagų prikaustytiems prie lovos pacientams.“

Gydomoji mityba – tai specialiai sukurti produktai, skirti patenkinti pacientų, kurie dėl ligos ar jos gydymo poveikio negali pakankamai suvalgyti ar patenkinti savo mitybos poreikių, reikmes. Gydomoji mityba gali turėti teigiamą poveikį įvairių negalavimų turinčių ar įvairiomis ligomis sergančių pacientų klinikiniams rezultatams ir gyvenimo kokybei. Medicininės paskirties maistą reikia vartoti pagal sveikatos priežiūros specialistų nurodymus.

Grįžusi namo pastebėjau, kad medicininės paskirties maistą vartoju vis rečiau ir dėl to prasčiau jaučiuosi. Atkreipiau dėmesį, kad grįžus prie medicininės paskirties maisto vartojimo tris kartus per dieną (tiek, kiek gaudavau ligoninėje) tiesiog gerėja savijauta. Sveikstant to reikia.

Jėgos palaipsniui grįžta, jaučiuosi vis labiau pasirengusi susidoroti su kasdieniais, sveikatai gerėjant kylančiais iššūkiais. Mano manymu, gydomoji mityba yra nuvertinama, o ji turėtų sulaukti daugiau dėmesio.

Didžiuojuosi tuo keletu žingsnių, kuriuos nuėjau savo atsigavimo kelionėje, ir laukiu nesulaukiu, kai galėsiu grįžti į darbą. Ateitis – nežinomybė, bet esu įsitikinusi, kad išnaudosiu kiekvieną dieną.“

„Nutricia“ remia nepriklausomus tyrimus, kuriais siekiama pagerinti COVID-19 sirgusių pacientų atsigavimą

„Nutricia“ skyrė 1 mln. eurų finansavimą 16 šalių vykdomų klinikinių tyrimų iniciatyvoms, kuriomis siekiama pagerinti iš ligoninės išrašomų sunkia COVID-19 ligos forma sirgusių pacientų mitybos priežiūrą „Praktinės klinikinės mitybos priežiūros sveikimo po COVID-19 metu informacijos yra mažai, nors tai gali turėti įtakos atsigavimo laikui bei žmonių gebėjimui grįžti į įprastą gyvenimą ir daryti mėgstamus dalykus. …

Skaitykite daugiau

Gydomoji mityba ir COVID-19 sergančių pacientų atsigavimas

Gydomoji mityba gali teigiamai paveikti įvairių negalavimų turinčių ar įvairiomis ligomis sergančių pacientų klinikinius rezultatus ir gyvenimo kokybę. Nepaisant to, gydomoji mityba ne visada pripažįstama kaip neatskiriama pacientų priežiūros ir sveikimo dalis – tiesą sakant, dabar vos 1 iš 3 pacientų gauna reikiamą mitybos priežiūrą[1]. Ypač dažnai nepaisoma mitybos priežiūros po išrašymo iš ligoninės. Žinoma, …

Skaitykite daugiau